
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 33.5 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 80 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Impedance | 30 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.47 A @ 100 kHz |
Stock: 72
Distributors
pcbx
Unit Price$1.09882
Ext.Price$1.09882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.09882 | $1.09882 |
| 10 | $0.91200 | $9.12000 |
| 25 | $0.81053 | $20.26325 |
| 50 | $0.75405 | $37.70250 |
| 100 | $0.70150 | $70.15000 |
| 300 | $0.67577 | $202.73100 |
| 500 | $0.65097 | $325.48500 |
| 1000 | $0.62720 | $627.20000 |
